Malena i Klepetan

Autor: Edita Kovačević Orešić, 16. 11. 2016.

Oscar za reklame

MalenaheartKlepetan

Dobitnik nagrade brončani lav u Cannesu

Jana voda s porukom ljubavi dobila je iznimno priznanje na najprestižnijem festivalu za oglašavanje u svijetu.

Priča o ljubavi Malene i Klepetana ruši sve granice i osvaja svijet. Nikada do sada takva nagrada nije stigla u Hrvatsku, dvije neobične rode s glavnom porukom “SAMO LJUBAV“ oduševile su žiri na Canneskom festivalu. Ove godine je u Cannesu bilo prijavljeno više od  43 000 radova iz cijeloga  svijeta, a kada se zna da se među njima bile i najveće svjetske agencije onda je ovo nagrada svih nagrada.

Ideja pokretačica ove kampanje je Iva Balent, izvršna direktorica marketinga koncerna Agrokor. Gospođa Balent je naglasila da je ova kampanja i ove nagrade dokaz da ljubav pokreće svijet. Posebno je zahvalila našem čika Stipi koji više od 23 godine brine o ranjenoj rodi Malenoj i kojeg je, kako naš Stipe kaže, Malena odabrala da bude njezino krilo.

Gđa Iva Balent je rekla:

„Bez nesebične ljubavi g. Vokića, koji je dozvolio da je podijelimo sa  svima, ne bi bilo ove kampanje u kojoj je sam g. Vokić najbolji primjer kako živjeti samo ljubav.“

Stručnjak za marketing Darko Bosnar ističe da je cijela ekipa radeći kampanju Jana, voda s porukom, živjela u nadi Klepetanovog povratka, cijeli mjesec strepnje i iščekivanja donijeli su pravo čudo kada se Klepetan vratio svojoj Malenoj. Nismo pričali o ljubavi, mi smo tu ljubav podijelili sa svima.

„Tako je priča o Malenoj i Klepetanu, ove godine imala dva sretna kraja, Klepetan se vratio Malenoj, a Jana voda s porukom, osvojila je najprestižniju svjetsku nagradu.“

Hana Jašarević, 5.c