Lidrano

Autor: Edita Kovačević Orešić, 16. 2. 2017.

L i d r a n o  2017. godine

Susret  literarnog , novinskog i dramskog stvaralaštva ( Lidrano 2017 ) i ove godine održan je 15.veljače u OŠ „ Antun Mihanović“ Slav. Brod. Predstavili su se učenici iz cijele Brodsko-posavske županije te ponovno pokazali veliki stvaralački entuzijazam u kreativnosti. Nesebičan trud učenika i njihovih mentora pohvalio je glavni izbornik Marko Kovač, predstavnici Grada i Županije kao i ravnateljica škole Snježana Vinarić.

Učenici  naše škole predstavili su se dramsko-scenskom igrom „Čarobnjak iz Oza“ te zadobili veliku naklonost publike i pozitivne kritike stručnog povjerenstva. Dinamična, vesela,  poletna i razigrana Doroty (Iva Tomić, učenica 6.a razreda ) „…kao mala lokomotiva vukla je cijelu predstavu…“ , a tu pozitivnu energiju prenijela je i na ostale likove ( čarobnjaka, Leona Baričevića; vješticu, Luciju Vlajnić; strašilo Vida Nikičića; limenog, Filipa Tančinca; lava, Anu Petrović i vila, Leu Marušić). Inspiracija i nadahnuće spomenute predstave dolazi iz aktualne svakodnevnice koju živi naša škola. Nezaboravnim bećarcem raspjevali smo publiku jer malo koja škola se može pohvaliti objedinjenošću teme koje predstavlja i svakodnevni život vezan uz Klepetana i Malenu kao i Ivaninu Šarenu školu. Tek nekoliko dječjih osmjeha koji su nam se oteli na sceni bili su glavna primjedba.

Ipak, nećemo odustati niti prebrzo odrasti jer se već pripremamo za idući Lidrano 2018. godine.