Županijsko natjecanje iz likovne kulture i likovne umjetnosti

Autor: Edita Kovačević Orešić, 7. 3. 2017.

Osnovna škola "Ivana Brlić-Mažuranić" u Slavonskom Brodu i ove godine bila je domaćin Županijskog natjecanja izložbe- likovnih radova učenika osnovnih i srednjih  škola, naše županije.

Učenici su se natjecali u 2 kategorije:

1.A kategorija- učenici od 5. do 8. razreda osnovnih škola / LIKOVNA KULTURA

2.A kategorija- učenici od 1. do 4. razreda srednjih škola / LIKOVNA UMJETNOST

Ovogodišnja tema- poticaj likovnih radova za učenike od 5. do 8. razreda bila je zvučna slika, provedena kroz podtemu-poticaj: ritam svjetla- ritam boje. Novost je izbor likovne tehnike. Prvi put, do sada fotografija je odabrana za tehniku likovnog rada. To je otvorilo brojne mogućnosti ali i priznalo fotografiju kao sve prisutniji likovni medij.

Učenici od 1. do 4. razreda srednjih škola mogli su raditi digitalni ili analogni (klasični) papirnati kolaž od printanih fotografija. U kolažu se, uz elemente fotografije, mogao koristiti kolaž papir u boji, novinski tekst, ali ne u sadržajnom  smislu,  već u smislu njegova grafizma.

Županijsko prosudbeno povjerenstvo za provedbu natjecanja – izložbe djelovalo je u sastavu: Štefanija Jugović, Snježana Bošnjak, Ivana Pitlović, Ivana Krešić i Branimir Pešut, ravnatelj Galerije umjetnina grada Slavonskog Broda.

Na županijsko Natjecanje – izložbu prijavilo se 17 osnovnih škola s ukupno 123 rada učenika i jedna srednja škola s ukupno 2 rada.

Svečano otvorenje Županijskog natjecanja- izložbe likovnih radova, bilo je u ponedjeljak 27. veljače 2017. s početkom u 11,00 sati u Osnovnoj školi „Ivana Brlić-Mažuranić“, Slav. Brod. Ravnateljica škole Jasminka Suman izrazila je dobrodošlicu svim učenicima, njihovim mentorima i gostima. Izložbu je otvorio prof. Branimir Pešut, ravnatelj Galerije umjetnina.

Kulturno-umjetnički program  izveli su učenici naše škole, predvođeni učiteljicom glazbene kulture Tajanom Novak i Višnjom Kokanović, voditeljicom dramske skupine.

Na svečanosti je objavljena odluka Prosudbenog povjerenstva o likovnim radovima učenika koji će biti  predloženi za državno natjecanje- izložbu.

Želja nam  je bila kao  i prijašnjih godina da održimo tradiciju okupljanja likovnjaka u „šarenoj školi“, te zahvalimo i odamo priznanje našim mladim umjetnicima i njihovim učiteljima- mentorima na uloženom strpljenju, trudu i kreativnosti u radu.

Navodimo imena učenika predloženih likovnih radova za državnu razinu natjecanja, u sljedećim tablicama:

R.br.

Ime i prezime učenika