Proslavili smo Dan škole

Autor: Edita Kovačević Orešić, 1. 5. 2017.

Mudrost, ljubav, hrabrost tema je ovogodišnje proslave Dana škole u OŠ ˝Ivana Brlić-Mažuranić˝.

Dramatizacija dječjeg romana Čarobnjak iz Oza ,autora Lymana Franaka Bauma, u izvedbi dramsko-recitatorske skupine viših razreda na ovogodišnjem Lidranu 2017., potaknula je  druge učenike i učitelje na promišljanje o vrijednostima koje svi duboko nosimo u sebi. Strašilo (glumi učenik 6.a razreda Vid Nikičić )  oduvijek je bio hrabar, Limenko (učenik Filip Tančinec) je upoznao svoje osjećaje, a Lav (učenica Ana Petrović) je tek otkrio svoju neustrašivost te borbu za prijatelje i sebe. U traženju i upoznavanju samih sebe znatno im je pomogla Doroty (učenica Iva Tomić) kao i Vila, simbol dobra, (učenica Lea Marušić) te Vještica, simbol zla i životnih prepreka, (učenica Lucia Vlajnić).

Prešli su veliki put od Slavonskog Broda do Splita da bi shvatili tko su, što traže i čemu teže. Maske su pale pred lažnim Čarobnjakom (učenik Leon Baričević) koji ih je suočio s vlastitim strahovima i istinom.

Klapsko pjevanje, slavonski bećarci te poznata arija Iznad duge kao i bogata scenografija varoškog Klepetana, dvorca i šume upotpunjuju i zaokružuju predstavu koju učenici Ivanine škole planiraju izvesti i u OŠ ˝Manuš˝ Split  u Splitu kao uzvratni posjet gradu pod Marjanom.

Čestitke su uvijek lijepe jer su i prigode takve. Čestitaju gosti, domaćini i djeca. Svojoj školi njezin dan čestita i učenica 3.b razreda Vedrana Šiško, mali i  veliki Pjevački zbor, đaci prvaci pjesmama uz pokret, a na potrebu stalnog  nacionalnog osvještavanja i razvijanja ljubavi prema domovini podsjećaju učenici četvrtih razreda.

Ritmička skupina uz razigranu Vltavu osvježava mudrost potrebe čuvanja vode, zemlje i zraka koji je toliko važan svima, a Brođanima u ovim trenucima nešto više.

Spomenuti učenici predstavili su se i na Danima Mije Čorak Slavenski uz zapažene pohvale. Hrabri i mudri bili su i učenici dramsko-recitatorske skupine nižih razreda kao i učenici 4.b razreda.

Ljubav prema tradiciji, tamburici i slavonskoj gizdi uspješno je preživjela sve moderne utjecaje čime se naši učenici posebno diče te to ističu kao mudrost, ljubav i veliku hrabrost u današnje vrijeme.

Tako odjeven učenik 6.c razreda Ivan Terzić, naš Jagor koji bježi od babe Poludnice, vraća ključeve grada gradskim ocima želeći im da ključevima grada dobro čuvaju mudrost  Slavonskoga Broda; za što im treba puno hrabrosti, a nesebičnu ljubav pronaći će u očima svakoga djeteta !

U tim mislima opraštaju se Tintilinići, nagrađeni učenici, tvorci izložbe učeničkih radova, začetnici prodajne izložbe suvenira s likovima Šarene škole u sklopu poduzetništva; kao i organizatori sportskih natjecanja do iduće godine i proslave Dana škole OŠ ˝Ivana Brlić-Mažuranić˝ Slav.Brod.

Ines Lukić, 7.a