Različiti, a jednaki

Autor: Edita Kovačević Orešić, 6. 10. 2017.

¨Različiti, a jednaki ¨ tradicionalna je akcija Udruge osoba  s invaliditetom Slavonski Brod  ˝ Loco-Moto˝. Ove godine i naša škola podržala je ciljeve akcije: razvijanje tolerancije, razvijanje osjećaja za zdrav način života, usvajanje vještina komunikacije i pomoći osoba s invaliditetom u svojim budućim susretima s njima, prevencija neprihvatljivog ponašanja, razvijanje volonterizma i dobrovoljnosti.

Svjetski dan pješačenja i Svjetski dan učitelja obilježen je 30.rujna 2017. jednodnevnim izletom učenika iz različitih brodskih škola u Popovićevu šumicu. Planinarski dom,  prirodno okruženje i srdačna dobrodošlica osoba s invaliditetom razveselila je i naše školarce koji su rado sudjelovali u brojnim igrama što su domaćini pripremili: štafeta s jajima, skakanje u vrećama i potezanje konopa.Budući da se velik dio naših učenika pridružio akciji ˝Različiti, a jednaki˝, gotovostotinuučenika, očekivano smo i pobjeđivali u spomenutim igrama koje su razveselile i goste i domaćine. Svečano uručenje nagrada, podjela medalja, zajedničko fotografiranje, druženje, zakuska i povratak uz ugodnu šetnju i pratnju razrednika 5.a, 5.b, 5.c ; 6.b, 6.c; 7.a,7.b, 7.c ispunila su sva očekivanja učenika i učitelja.

Nikada nije dovoljno raditi na socijalizaciji budućih generacija! Osobe s invaliditetom osvijestile su nam spoznaju da svi ravnopravno trebamo biti uključeni u širu društvenu zajednicu i svakodnevicu imajući na umu – svi smo mi na neki način različiti, a jednaki!

Višnja Kokanović, prof.