Čitalačka pismenost

U mjesecu hrvatske knjige koji je trajao od 15. listopada do 15. studenoga pod imenom U ritmu čitanja i učenici naše škole uključivali su se različitim aktivnostima u poticanje čitanja prvo oslikavanjem naslovnice djela za cjelovito čitanje u svim razredima predmetne nastave uz stručno vodstvo prof. Antonije Stanić, kasnije najmlađi učenici 1.a razreda  izrađivali su  abecedarij gdje su postavili osnovicu čitalačke pismenosti za temelje osnovne pismenosti. U prvim slovima ohrabrivala ih je učiteljica Lucija Čorić.

Planirani posjeti učenika petih razreda Gradskoj knjižnici Slavonski Brod stavljeni su na kušnju zbog štrajkova u školama pa su aktivnosti vezane za razvijanje čitalačke pismenosti provedene kroz istraživanja i proučavanja svih vrsta tekstova književnih i neknjiževnih, vezanih i nevezanih. Učenici su svoja iskustva proživljena u svijetu teksta objedinili u obliku plakata koji su bili izloženi u školskom holu. Okušali su se i u pisanju duhovite priče na temu Zemlja mašte. Svoje literarne radove dizajnirali su različitim motivima spomenutim u priči. Najbolji radovi bit će upućeni na literarne natječaje. U tim aktivnostima poticale su ih profesorice Višnja Kokanović i Marija Vukoja Naglić. Važnost  pisanja u skladu s pravopisnom normom učenici su proveli u obliku vršnjačkog vrednovanja gdje su na zidnim novinama pisali jedni drugima što trebaju popraviti uz poštivanje pravopisnih i rečeničnih pravila. Uz naglasak na postizanje jezične norme, dobili smo i povratnu informaciju kako naši učenici zamišljaju Zemlju mašte. U takvoj Zemlji najviše ima slatkiša i računalnih igrica što puno govori o prehrambenim navikama naših učenika te načinu na koji provode slobodno vrijeme. Potaknuti tim spoznajama odlučili smo pripremiti zdrave obroke u 7.c razredu na Satu razrednika.

prof. Višnja Kokanović

objavio: Edita KOVAČEVIĆ OREŠIĆ   datum: 21. 11. 2019.

Zakoni i propisi u OŠ

« Veljača 2020 »