More, more...

Autor: IRENA HOLIK, 24. 7. 2020.

Naše ljetovanje u Starom Gradu na otoku Hvaru

Puni radosti i uzbuđenja učenici 5. i 6. razreda naše škole zajedno s svojim voditeljicama/učiteljicama Ivanom Bešlić i Magdalenom Đaković u ponedjeljak 6. srpnja krenuli su na dugo očekivano ljetovanje.

Putovali smo po noći, a jak vjetar i zatvoreni Sveti Rok malo su otežali cijelo putovanje. Zajedno s nama u busu su bili učenici iz Gundinaca s kojima smo se sprijateljili.  Unatoč vremenskim neprilikama sretno smo stigli u trajektnu luku Split gdje smo se ukrcali na trajekt prema Starom Gradu. Neki od nas su prvi put putovali trajektom, a jak vjetar u jednom je trenutku jako zaljuljao trajekt. Na sreću nije dugo trajalo. U Starom Gradu su nas dočekali autobusi koji su nas prevezli do odmarališta koje nas je spremno čekalo. Svatko se smjestio u svoju sobu i raspakirao. Nakon toga smo ručali i spremili se za plažu. More je bilo hladnije nego inače, ali nas to nije spriječilo da se kupamo. Navečer smo večerali i otišli u šetnju gradom te odigrali graničara u prostranom dvorištu odmarališta. Na spavanje smo umorni otišli u 23 sata. Svaki dan je imao isti raspored, buđenje u 7 i 30 h, doručak u 8 h, odlazak na plažu u 9 do 12 h, ručak u 13 h, poslijepodnevni odmor do 15 h kad smo opet išli na plažu, povratak s plaže oko 18 h, večera u 19 h, odlazak u šetnju poslije večere do 21 i 30 kada su započinjale aktivnosti u odmaralištu do 22 i 30 kada je priprema za spavanje. Jako brzo smo se naviknuli na ustaljeni raspored.

Jedan dan smo išli na izlet na prekrasnu plažu Zlatni Rat na otoku Braču. Na plaži smo vrijeme provodili igrajući se picigina, una, sedmice ili skakajući u vodenom parku. Predzadnji dan smo se popeli na 111 m nadmorske visine (vrh Glavica) odakle se pruža pogled na Starogradski kanal i Starogradsko polje koje je pod zaštitom UNESCO-a. Animatorica Ana nam je svaku večer osmišljavala zabavne aktivnosti: zumba, graničar, vodeni baloni, talent show, miss odmarališta, povlačenje konopca i slično. Naši učenici spremno su sudjelovali u svim aktivnostima. Učenica Domenika Dujić pobijedila je u plivanju, učenica Ana Matanović u skokovima u vodu, učenik Domagoj Prpić u plivanju, a učenik Luka Marković u skokovima u vodu. U izboru za miss/mistera odmarališta pobijedio je učenik Leon Rakić.

Moramo pohvaliti teta kuharicu koja je pripremala preukusne obroke zajedno sa svojim pomoćnicima.. Nerijetko su se čule pohvale da je hrana bolja nego kod kuće. Svi zaposlenici odmarališta potrudili su se da nam ljetovanje prođe što sigurnije i zabavnije. Upoznali smo i učenike iz Osnovne škole Vladimir Nazor s kojima ćemo sigurno ostati u kontaktu.

U utorak 14. 7. 2020. puni dojmova krenuli smo na povratak kući. Iako je sve bilo lijepo, poželjeli smo vidjeti svoje obitelji, roditelje, braću, sestre, bake i djedove koji su nas strpljivo dočekali.

Ovo je bilo jedno predivno ljetovanje koje će nam svima ostati u lijepom sjećanju, a nadamo se da ćemo ga imati prilike i ponoviti.

Učiteljica Magdalena Đaković

Jedan mali dio čarobnog putovanja pogledajte u videu!

video-1595321176.mp4 (14.46 MB)