Međunarodni dan rijetkih bolesti

Autor: Edita Kovačević Orešić, 2. 2. 2024.

Međunarodni dan rijetkih bolesti obilježava se svake godine u veljači te se na taj dan nastoji osvijestiti postojanje mnogobrojnih rijetkih bolesti. Rijetke bolesti često su zanemarene i o njima se ne priča puno, no u Republici Hrvatskoj više od 250000 ljudi boluje od neke rijetke bolesti, a veliki dio njih su djeca.

'S RIJETKIMA SVAKI DAN, A NE SVAKE PRIJESTUPNE'

Naslov je ovo kampanje koju organizira Hrvatski savez za rijetke bolesti. Kampanjom se nastoji podići svijesti i informirati javnost o rijetkim bolestima i njihovom utjecaju na život. Učenici naše škole, učenici 5.b razreda, pridružili su se kampanji te su kreativnim radom odlučiti podržati ne samo svoju prijateljicu Tiju Grabarević, koja boluje od rijetke bolesti, nego i sve ostale pojedince koji se nose s nekom od rijetkih bolesti. Share your colors je slogan koji im je bio vodič pri izradi ovog rada te su kroz druženje, razgovor, dijeljenje iskustava i puuuno zabave, naši učenici osvijestili prijateljičinu rijetku bolest, upoznali se s njenom poviješću te iskazali prihvaćanje, podršku i razumijevanje za našu „zebricu“.

Veselimo se idućoj prilici za sudjelovanje u sličnim aktivnostima!

Razrednik

Tihomir Matković, prof.