Proslava Dana škole 2024.

Autor: Edita Kovačević Orešić, 25. 4. 2024.

Sretan rođendan, draga Ivana

,,Kad si sretan i sunce za tobom žuri˝, poznata je rečenica književnice Ivane Brlić-Mažuranić i misao vodilja učenika i učitelja OŠ ,,Ivana Brlić-Mažuranić˝ Slavonski Brod koji su pripremili kulturno-umjetnički program i 19.4.2024. proslavili Dan škole. Slavlju obilježavanja 150 godina Ivanina rođenja pridružili su se svi učenici razredne i predmetne nastave te nizom različitih aktivnosti ponovno pokazali da dječja mašta, stvaralaštvo i kreativnost ne može zamijeniti suvremene medije što su mogli svjedočiti i brojni uzvanici, gosti i roditelji. Mišljenje publike je uvijek presudno u ovakvim prigodama, a pljeskom su nagrađeni svi učenici i točke koje su pripremili. Publika je uživala u plesu, glazbenim točkama, dramsko-scenskim nastupima, solističkim nastupima. Učenici su i na simboličan način ponovno vratili ključeve grada Slavonskoga Broda gradonačelniku Mirku Duspari, a ravnateljica Irena Holik nagradila je učenike i učitelje na ovogodišnjim županijskim natjecanjima.

Na županijskom Natjecanju iz povijesti učenica Barbara Franić (7.a) postigla je 1. mjesto, učenik Matija Majetić (7.c) 2.mjesto. Njihov mentor je učitelj Ivor Mikolčević. Na županijskom Natjecanju iz matematike prvo mjesto osvojio je učenik Lovro Vujčić (5.b). Lovro je pozvan na državno Natjecanje iz matematike. Lovrin mentor je učitelj Ivan Kovačić. Veliki uspjeh Lovro Vujčić postigao je i na županijskom Natjecanju iz geografije kao slavodobitnik, a prate ga i učenice Tara Veber (6.b) i Veronika Dujić (7.a) na drugom mjestu. Njihova mentorica je učiteljica Magdalena Đaković. Na Natjecanju mladih tehničara učenik Marko Kokanović (5.b) osvojio je prvo mjesto. Njegova mentorica je učiteljica Marija Alagić. Likovnu kreativnost pokazala je učenica Lucija Stvorić (8.b) i njezina mentorica Ivana Krešić. Likovni rad bio je 3. na županijskoj razini i predložen za državno natjecanje. U prirodnim znanostima istaknuli su se učenici Borna Safindžić (7.b) i Luka Jukić (7.a). Luka je bio drugi, a Borna treći na županijskom Natjecanju iz biologije. Njihova mentorica je Monika Koporčić Prgomet. Učenik Luka Jukić (7.a) uspješan je bio i iz kemije (2. mjesto). Njegova mentorica je Ivana Bešlić. Učenica Vedrana Moškun pokazala je zavidnu razinu znanja iz njemačkoga i hrvatskoga jezika. Na oba natjecanja bila je prva na županijskoj razini. Njezine mentorice su Zdenka Čalić i Višnja Kokanović. Na županijskoj Smotri LiDraNo 2024. učenica Vedrana Moškun upućena je na državnu razinu u kategoriji pojedinačnog scenskog nastupa kazivanja poezije dok su učenice Maja Čengić (8.c), Antea Miloš (7.a), Katarina Ilišević(8.b), Veronika Dujić (7.a), Barbara Franić (7.a), Tia Lilić (7.a) i Lucija Zorić (7.a) predložene za državnu Smotru LiDraNo 2024. iz novinarskog i dramskog stvaralaštva. Mentorica svim navedenim učenicama je učiteljica Višnja Kokanović. Učenica Lucija Zorić osvojila je 3. mjesto u kategoriji kreativnog uratka uz nacionalni projekt ,,Čitanjem do zvijezda˝. Njezina mentorica je učiteljica Danijela Kljajić.

Uz kulturno-umjetnički program naša Škola pripremila je i izložbu učeničkih radova, projekciju najuspješnijih audio i video uradaka i ostale sadržaje otvorene za javnost. Učiteljice Ivana Bešlić, Ivana Krešić, Marija Šaf, Marija Bilić, Magdalena Đaković kao i ostali učitelji potrudili su se da vizualni identitet ponovno bude prepoznatljiv po različitim učeničkim ostvarajima. Sa željom u ponovne susrete oprostili su se voditelji programa Maja Čengić (8.c) i Luka Lenc ( 8.c ) i pjevački zbora vođeni dirigentskom palicom učiteljice Tajane Novak.

tekst: Višnja Kokanović

« Svibanj 2024 »