Putovanje kao nagrada za literarni natječaj

Autor: Edita Kovačević Orešić, 30. 9. 2013.

Literarni natječaj „Moja prva knjiga“

Prošle godine, na ideju naše (sad već) bivše učiteljice Ivane Pitlović, prijavili smo se na literarni natječaj „Moja prva knjiga“.

Sudjelovalo nas je petero iz razreda, od kojih smo nas tri dobile nagrade: Lea Marić, Martina Lucić i ja – Anđela Ćurković.
To nas je odvelo na put u Karlovac na dodjelu nagrada.

Na put smo krenule s učiteljicom i Leinim tatom. Putem smo razgovarali, crtali, zabavljali se i – naravno - fotografirali.
U Zagrebu smo se zaustavili kako bi fotografirali zračnu luku i vidjeli uzlijetanje zrakoplova.
U Karlovac smo stigli u poslijepodnevnim satima. Bile smo jako uzbuđene i imale smo malu tremu. Ušli smo u kazalište „Zorin dom“ gdje su se dodjeljivale nagrade.
Preuzele smo svoje nagrade, a potom i malo prolistale pobjedničke slikovnice.
A, onda...ugledale smo Borisa Mirkovića (poznatog glumca i voditelja) koji je bio voditelj programa!
I, naravno slikale smo se s njim jer takve prilike se ne propuštaju!

Onda smo otišle potražiti Tita Bilopavlovića (spisatelja koji je bio član žirija) da se slikamo i s njim. I njega smo „uhvatile“.
Izašli smo potražiti i Sanju Pilić (spisateljicu) koja je također bila član žirija. Našle smo ju u kafiću do kazališta. Zamolile smo ju za autogram i fotografiju s njom. Potpisala nam se i nacrtala...PILE!!!

Nakon svega toga uslijedio je sladoled pa kolač i na kraju...McDonalds. Bilo je super!

Kako svemu lijepom brzo dođe kraj, nažalost došlo je vrijeme za odlazak kući. U autu smo čitale slikovnice, slikale se, pričale viceve i razgovarale. Takav događaj se ne zaboravlja…

Anđela Ćurković, 5.a

Kako smo se proveli na putu pogledajte u foto-galeriji.