Putovanje u Zagreb

Autor: Edita Kovačević Orešić, 22. 10. 2013.

Učenici 4.razreda naše škole 18. listopada ove godine posjetili su Zagreb. Kako su se proveli i što su sve vidjeli na svom putu pročitajte u sastavu učenika 4.d razreda Područne škole Gromačnik, a slike s tog nezaboravnog putovanja pogledajte u foto-galeriji.

Posjet Zagrebu

Rano ujutro bili smo ispred crkve u Brodskom Varošu, odakle smo krenuli na put za Zagreb. Stigli smo u Zračnu luku Zagreb, tamo su nam pokazali zrakoplove raznih veličina koji su slijetali iz svih krajeva svijeta. Nakon toga smo išli u Tehnički muzej, bili smo u planetariju, u kojem smo naučili o zviježđu i planetama, vidjeli smo istraživačke letjelice, još smo u  muzeju posjetili rudnik i vidjeli kako je to bio naporan posao. Vidjeli smo i stara vatrogasna vozila, velike pumpe za vodu, stare zrakoplove, vlakove, brodove...

Poslije smo posjetili zagrebačku katedralu i vidjeli kardinala Alojzija Stepinca u staklenom sarkofagu. Na Trgu bana Josipa Jelačića i Manduševcu saznali smo o legendi kako je Zagreb dobio ime. U Ilici je bila velika gužva pa smo se uspinjačom popeli na Gornji grad odakle je bio prelijepi pogled. Crkva sv. Marka sa svojim prekrasnim grbovima na krovu, stoji između zgrada hrvatske Vlade i Sabora. Kod Kamenitih vrata ljudi se mole Gospi za pomoć. Krvavi most više nije most nego ulica jer je stari potok presušio.

Ručali smo u McDonaldsu. Zatim smo posjetili ZOO vrt, tamo mi je bilo najbolje, vidjeli smo lavove, medvjede, deve, bizone, velike zmije, krokodila, on  mi je bio najstrašniji! Bilo mi je žao dva medjeda jer su izgledali tužno što su zatvoreni. Zebre su bile vesele, trčale su na sve strane, kao i majmuni. Rika lavova je bila najglasnija.

Na povratku smo u autobusu pjevali iz sveg glasa. Ovaj izlet mi je najbolji u životu i neću ga nikada zaboraviti.

Ivan Devčić, 4.d

« Svibanj 2024 »