Razredno-obiteljski projekt 1.a razreda – „Zdrava prehrana“

Autor: Edita Kovačević Orešić, 24. 4. 2014.

Dana 1.4.2014. započeli smo razredno-obiteljski projekt pod nazivom „Zdrava prehrana“.
Toga dana smo morali u školu donijeti slike zdrave i ne tako zdrave prehrane (namirnica). Naime, radili smo piramidu prehrane. Najbolje izrađena piramida izložena je na panou u učionici.
            Zatim je učiteljica pred nas stavila izazov: trebali smo izvući karticu s jednom od boja hrane (voća ili povrća), odabrati namirnicu te boje i napraviti plakat o njoj te uz pomoć roditelja napraviti jelo ili piće od te namirnice.

Napravljeno jelo i plakat donijeli smo u školu 7.4.2014. Prezentirali smo svoje plakate i degustirali jela.
Vidjeli smo da i zdrava hrana može biti jako fina.
            U razgovoru s Teom, Josipom i Ivanom iz razreda doznala sam da su Tei sva jela bila lijepa. Josipu se svidjelo što je svaka skupina na svoj način izradila svoju piramidu prehrane. Ivana sam pitala koje mu se jelo najviše svidjelo. Rekao mi je da mu je Teina riža s graškom bila najbolja.

Jako smo bili sretni što smo mogli probati sva ta jela. Na taj način je završio naš projekt „Zdrava prehrana“.

Ilijana Ravnjak, 1.a

Učiteljica se posebno zahvaljuje našim roditeljima na sudjelovanju i na ukusnim jelima i piću.

Ostale fotografije pogledajte u fotogaleriji: