Sat lektire u 2.A

Autor: Edita Kovačević Orešić, 7. 11. 2014.

Lektira, lektira…

I ove smo godine radosno krenuli u istraživanje novih književnih djela.

Učenici 2.a razreda su jedva dočekali obradu naše prve ovogodišnje lektire – „Stanari u slonu“ spisatelja Dubravka Horvatića.

U sklopu blok-sata Hrvatskog jezika, prvo je osmišljen i proveden sat interpretacije 4 različita književna djela koja se nalaze unutar spomenute zbirke „Stanari u slonu“: General Patlidžan, Tisuću ZAŠTO, Moje lutke i Filmska zvijezda.

Svi učenici su bili uključeni u rad jedne od skupina.

Trudili su se samostalno (a opet pod „budnim okom“ učiteljice) obraditi dobiveno književno djelo.

Neki učenici su aktivno sudjelovali unutar svoje skupine i uspješno rješavali dobivene zadatke, a pojedinci i ne baš tako.

Praćenjem njihovog rada i poticanjem na pozorno čitanje djela, sat obrade uspješno je priveden kraju.

Nakon zasluženog malog odmora, uslijedio je sat provjere lektirnog djela – priče „Stanari u slonu“.

Potičimo i dalje svoju djecu na čitanje dječjih književnih djela i na taj im način otvorimo oči za jedan potpuno nov i čaroban svijet u kojem će njihova mašta rasti i razvijati se!

učiteljica 2.A razreda Ivana Pitlović