Dan očeva

Autor: Edita Kovačević Orešić, 20. 3. 2015.

Jedno od „najluđih“ pitanja na ovome svijetu koje neki ljudi znaju postaviti djetetu je: „Koga više voliš: mamu ili tatu?“

Takvu ljubav se ne smije analizirati niti se dijete treba opredijeliti za jednu stranu. Oba roditelja su nezamjenjiva u životu djeteta i nedostatak jednoga, ostavlja trag na srcu djeteta.

Koliko je majka bitna sa svojim osmijehom, poljupcima, brigom i finim jelima J, toliko je i otac nezamjenjiv u svojim zagrljajima, brizi i ljubavi koju na svoj način pruža svojoj djeci.

A što neki učenici 2.a razreda misle o svojim očevima, posebno na njihov dan – Dan očeva, pročitajte u nastavku:

„Moj dragi tata

Moj tata se zove Stjepan, ali ga svi zovu Stipo. On ima 37 godina.

Moj tata je pomalo ćelav, mislim…ima malo kose. Ima plave oči poput plavog neba. On ima dlakave ruje kao i svi očevi. Moj tata najčešće radi, a navečer voli gledati televiziju.

Moj tata je poseban zato što nekada po zimi nosi kratke rukave.

Ja za svog tatu osjećam ljubav i htjela bih, ako već mora raditi u Njemačkoj, da malo češće dođe kući.“     (Tea Kolesarić, 2.a)

„Moj jedini tata

Moj tata se zove Igor Gregurić. On ima 39 godina. Voli razgovarati sa mnom dok ležimo u krevetu.

Ima smeđe oči i čupavu kosu. On je krupnija osoba.

Najčešće ide u sela i gradove svirati ili radi u glazbenom studiju.

On je poseban zato što me puno stvari uči i jer nemam drugog tatu na svijetu.

Ja volim svoga tatu i on voli mene.“   (Josip Gregurić, 2.a)

„Moj dragi tata

Moj tata se zove Antun Mišić. On ima 49 godina.

Moj tata ima crnu kosu, smeđe oči i lijep osmijeh. Najčešće radi vani na zraku, sadi biljke, a ponekad i povrće.

Meni je moj tata poseban jer ponekad kada dobijem dobru ocjenu, on mi kupi nešto. Moj tata je poseban jer kada dođe iz Zagreba, donese mi nešto. Moj tata je poseban jer jako voli svoju obitelj i mene.

Ja volim svog tatu od mojeg cijelog srca i jako se brinem o njemu.“  (Antea Mišić, 2.a)

„Moj najbolji tata

Moj tata se zove Marko i skoro će proslaviti 43 rođendan.

Moj tata ima crnu kosu. Ima oči zelene poput trave u prirodi. Moj tata voli biti kod kuće zato što se umori na poslu.

Moj tata je poseban po nježnim i toplim rukama koje me griju u njegovom zagrljaju.

Ja volim svog tatu najviše na svijetu.“  (Lana Marić, 2.a)

„Moj dragi tata

Moj tata ima 40 godina. Ima velike ruke, snažan je i nema kose. Moj tata je dobar i ne smije se često.

Tata najčešće u obitelji siječe drva, ide na piće, pravi ručak i ide kod prijatelja.

Moj tata je poseban po hrabrosti. Ja za svog tatu osjećam ljubav i toplinu kad me zagrli.“

(Leo Musa, 2.a)

Ostale slike kako su učenici 2.a razreda obilježili Dan očeva pogledajte u foto-galeriji.