Proslavili smo Dan škole

Autor: Edita Kovačević Orešić, 27. 4. 2016.

Zeleno i plavo u OŠ ˝Ivana Brlić – Mažuranić˝ Slavonski Brod

Zastava Svijeta bajki Ivane Brlić–Mažuranić ponosno je vijorila protekli tjedan ispred OŠ ˝Ivana Brlić- Mažuranić˝ Slavonski Brod.

Hrvatski Andersen, dječja književnica i  sugrađanka, ponovno je  okupila djecu iz cijele Hrvatske u jednu zajedničku priču koju ćemo sigurno pamtiti dugo, dugo… Naša škola počašćena je gostovanjem učenika i učitelja iz OŠ ˝Manuš˝ Split.

Davni posjet našemu gradu i Šarenoj školi urodio je željom za stalnim susretima, prijateljstvom i bratimljenjem. Tako su naši učenici postali domaćini nekoliko dana svojim vršnjacima iz Dalmacije. Gosti su nas razveselili prigodnim programom Lipo, lipo li je u Slavoniji ravnoj biti, a mi smo uživali slušajući slavonske pjesme uz zvukove mandoline.

Dvadesetak splitskih učenika sigurno će pamtiti šumove mora naših malih tamburaša i recitatora. Spontano prijateljstvo dviju škola iz najvećih hrvatskih regija rezultiralo je simboličnom temom kojom smo proslavili Dan škole. Zeleno i plavo, šuma i more, ravnica i galebovi, Slavonija i Dalmacija bili su temeljni motivi cijele priredbe kao i izložbe u prostorima škole.

Pjevački zbor nas je proveo Zelenom livadom iz mjuzikla Jalta, Jalta, flaute su nas podsjetile na vrbove svirale, a tradicijske igre ponovno su oživjele zahvaljujući učenicima nižih razreda kao i malim varoškim folklorašima.

Krijepili smo se  uz ritmičku točku Voda. Ljepote svog malog sela Gromačnika istaknuli su učenici spomenute područne škole koja ove godine slavi 80 godina rada.

Pjesma Vesne Krmpotić  Što sam ja tebi, more otisnula nas je na morsku pučinu, a učenik Ante Ivan Pavičić sve nas je podsjetio kakve osobe trebamo biti.

Ravnateljica škole Jasminka Suman čestitala je svim učenicima i njihovim mentorima na postignućima sa županijskih natjecanja uručivši im prigodne nagrade.

Rastali smo  se na pozornici uz pjesmu svima nam poznate Ravnice i nadu da rastanak znači  ponovni susret.

Ivana Vučemil, 8.b