Posjet Zagrebu

Autor: Edita Kovačević Orešić, 12. 5. 2011.

Kazališno- koncertna dvoran Vatroslav Lisinski, Zagreb,

"Najveći hitovi klasične glazbe", 24.03.2011.

Na putovanje i koncert išli su,  kao nagrada i poticaj za daljnje sudjelovanje, učenici koji sudjeluju u radu zbora, orkestra, likovne grupe i estetskog uređenja škole, sveukupno 53 učenika i 3 voditelja: Vladimir Blekić; ravnatelj škole, Tajana Novak; učitelj. glazbene kulture i Ivana Krešić; učitelj. likovne kuluture.

Povod putovanju bio je likovno-glazbeni natječaj „Radost slikanja uz glazbu“ u organizaciji Hrvatske glazbene mladeži. Učenici naše škole sudjelovali su na tom natječaju. Od ukupno 13 likovnih radova poslanih na natječaj,  3 su uvrštena u likovnu izložbu u holu koncertne dvorane.

U Zagrebu je taj tjedan bio posvećen približavanju klasične glazbe djeci i mladeži, te su povodom toga organizirani koncerti. Osim nas na koncert su došli učenici iz raznih dijelova Hrvatske: Bjelovara, Pule, Vinkovaca, Županje, Karlovca, i dr.

Mi smo se odlučili za koncert održan u četvrtak u 10h u Koncertnoj dvorani „Vatroslav Lisinski“.

Zagrebačka filharmonija je uz gostovanje nekoliko glazbenika izvela koncert Najveći hitovi klasične glazbe. Koncert je bio približen djeci interakcijom voditelja i djece. Voditelj programa bio je Dražen Siriščević.

Nakon koncerta autobus nas je odvezao do Zagrebačke katedrale, odakle smo krenuli u razgledavanje gornjeg grada, Kamenitih vrata, Markovog trg, banskih dvora, i Prirodoslovnog muzeja.

Nakon toga smo se Strossmayerovim šetalištem spustili do Trga bana Josipa Jelačića.

Nakon pola sata slobodnog vremena i odmora  zajedno smo krenuli put kući.

« Ožujak 2024 »