Dan sigurnijeg Interneta

Autor: Edita Kovačević Orešić, 8. 2. 2018.

Kao i svake godine u veljači obilježavamo Dan sigurnijeg Interneta. Ove godine to je bilo 6. veljače pod motom: Stvaranje, povezivanje i dijeljenje poštovanja: Bolji Internet počinje s vama. U suradnji s Centrom za sigurniji Internet (CSI), pedagoginjom i na nastavi informatike na prikladan način cijeli ovaj tjedan obilježavamo Dan sigurnijeg Interneta. Učenicima je kroz niz prezentacija i razgovora skrenuta pažnja na promicanje sigurnijeg i odgovornijeg ponašanje na internetu, kao i upotreba sve prisutnije online tehnologije među djecom i mladima.

Učenici su kroz niz edukativnih igrica koje se nalaze na portalu http://www.petzanet.hr/igre imali priliku pokazati svoje znanje o poznavanju sigurnosti na internetu kao i pravilima lijepog ponašanja.

Neki učenici pristupili su rješavanju web kviza  i pokazali zavidno znanje (95%). Svi učenici koji su kviz riješili s više od 80% točnih odgovora ulaze u izvlačenje nagrada koje se vrši nasumičnim odabirom. Prva nagrada je mobitel Huawei P9 lite 2017 DS koju dodjeljuje Vipnet. Učenici su kviz rješavali pod određenim šiframa pa oni koji su pristupili ovome kvizu mogu pogledati koji su ovogodišnji dobitnici nagrada na stranici http://dansigurnijeginterneta.org/kviz/index.html. Čestitke dobitnicima a ostalima želimo  više sreće iduće godine.