Ljubav prema materinjem jeziku

Autor: Edita Kovačević Orešić, 15. 2. 2019.

Županijsko Natjecanje iz hrvatskoga jezika

održano je 13. veljače 2019. u Gimnaziji Nova Gradiška. Sudjelovali su učenici sedmih i osmih razreda osnovnih škola i svi razredi srednjih škola Brodsko-posavske županije. Učenici OŠ ˝Ivana Brlić-Mažuranić˝ Slav. Brod Tara Sekulić (7.b), Josip Terzić (8.c), Ivan Guberac (8.a), Lucia Vlajnić (8.a) i Ana Mataić (8.a) išli su u pratnji mentorice Višnje Kokanović.

Kao i svake godine, domaćini su lijepo dočekali sve natjecatelje prigodnim programom i zakuskom. Testovi su, kako kažu natjecatelji, teški, ali rješivi. Iznenađenja uvijek bude, ali se sve brzo zaboravi kad se objave rezulta

Drugo mjesto na županijskom natjecanju postigla je učenica Tara Sekulić te dijeli mjesto s dvjema učenicama sedmih razreda.

Josip Terzić ostvario je  visoki postotak riješenosti ispita za 4. mjesto.

Među prvih deset našao se i Ivan Guberac, a učenice Lucia Vlajnić i Ana Mataić svrstale su se među učenike sudionike županijskog natjecanja. Nova iskustva donose nova znanja koja su sigurna ulaganja u budućnost. O predmetu Hrvatski jezik učenici razmišljaju tek kada se upisuju u srednju školu, tada već bude kasno. Mnogi će posegnuti za pravopisnim i slovničkim gradivom  i na maturi. Te činjenice su  i poticaj budućim natjecateljima da laganim  tempom proučavaju svoj materinji jezik kako bi to znanje bilo trajno.

Tara Sekulić, 7.b