Ekskurzija-2. razredi

Autor: Edita Kovačević Orešić, 10. 6. 2019.

Slavonski Brod – Ruščica – Garčin – Stara Kapela

U utorak 4.6.2019.godine svi 2.razredi naše šarene škole krenuli su na svoju prvu ekskurziju.

Prvo smo posjetili Tvrđavu Brod. Razgledali smo njene zidove i pričali o povijesnim zanimljivostima. Malo kasnije smo posjetili Muzej tambure i divili se nama potpuno novom instrumentu bendžolini.

Kasnije smo išli u Ruščicu, u zoološki vrt obitelji Milec. Kada smo tamo došli, prvo smo malo jeli našu užinu, a nakon toga smo išli razgledavati životinje. Divila sam se mnogim vrstama životinja, a neke od najboljih su mi bile: paun koji je raširio svoje veliko šareno perje, dikobraz sa svojim zanimljivim i raskošnim bodljama te papagaj koji je jako puno pričao. Jedan je papagaj (kakadu) čak i plesao.

Nakon toga smo otišli u Garčin, na Ranč Ramarin. Prvo smo šetali i razgledavali prirodu oko nas, a onda smo išli ručati. Ručak je bio odličan.

Kasnije smo kupili sladoled i igrali se na igralištu.

Nakon toga smo išli jahati konje: Plutona, Sipu i Siriusa. Ja sam jahala Siriusa.

Nakon Ranča Ramarin, otišli smo u Eko-etno selo Stara Kapela. Kada smo tamo stigli, slikali smo se kod neke kolibice. Jedan pas nas je došao „pozdraviti“, a mi smo ga nazvali Luna. Bio je tako divan!

U Staroj Kapeli su nam pokazali kako se nekada tkalo. U kući obitelji Tucić sam vidjela kako je nekada izgledalo glačalo i još puno drugih stvari koje su se nekad koristile.

Nakon što smo sve to vidjeli, mogli smo kupiti nekakav suvenir za uspomenu na taj predivan dan. Ja sam kupila magnet s likom konja koji se jako svidio mojoj sestri pa sam joj ga poklonila.

Bilo nam je baš lijepo na ekskurziji i jedva čekamo da opet nekamo odemo.

Barbara Franić, 2.a