Memorijalni susret Šimo Đamić

Autor: Edita Kovačević Orešić, 22. 10. 2019.

Dana 17.10.2019. održan je „1.memorijalni susret Šimo Đamić“ na stadionu u Tomici u organizaciji Policijske uprave brodsko-posavske. Memorijal je osmišljen kao posebno natjecanje za izbor najspremnijih pripadnika Ministarstva unutarnjih poslova.

Memorijal je nešto što će svake godine u slavonskoj ravnici i obroncima Dilj gore okupljati hrabre hrvatske policajce. Na stadion u Tomici, pripadnik specijalne policijske postrojbe, je padobranom donio zastavu Lijepe Naše.

Pedesetak natjecatelja koji su željeli pokazati koliko su spremni za obavljanje policijskih dužnosti, morali su proći veslanje uskim kanuima, demonstraciju rukovanja vatrenim oružjem na improviziranom strelištu, gdje su si preciznim pogocima osigurali bolju startnu poziciju, trčanje 25 km s deset kilograma opreme u ruksacima, snalaženje po šumi pomoću karte i kompasa, dvokilometarski uspon na vidikovac, bacanje bombi iz ležećeg položaja te rješavanje ispita kojim su pokazali kako pod stresom također moraju poznavati svako slovo zakona.

Prvi je u cilj utrčao Petar Conjar iz Interventne policije Varaždin, drugo mjesto je zauzeo Petar Volarević iz dubrovačke policije, a treći se na tron popeo Luka Špehar iz Policijske uprave krapinsko-zagorske.

Naši učenici osmih razreda su prisustvovali ovoj svečanosti u pratnji svojih razrednika i ravnateljice.