Razmišljanja jedne učenice

Autor: Edita Kovačević Orešić, 16. 4. 2020.

Moja virtualna Šarena škola

Svatko školu zamišlja na svoj način. Mislila  sam da će ova školska godina proći kao i sve prošle - na stari i jednostavni način.

Taj stari i jednostavni način zamijenila je virtualna Šarena škola. Školske navike jako su se promjenile. Školsku zgradu zamijenio je internet, učionicu je zamijenila moja soba, školsku klupu radni stol, zelenu školsku ploču tableti i laptopi. Olovke su postale tipkovnice, umjesto testova kvizovi - jedino su bilježnice ostale bilježnice u koje pišemo neke domaće zadaće. Virtualna škola ima neke dobre i loše stvari. U virtualnoj školi sviđa mi se što mogu puno učiti i pisati na tabletu. Do sada sam se na tabletu samo igrala igrice. Sada ću se naučiti koristiti računalom, a to je dobro jer je to naša budućnost. Ne sviđa mi se što ne viđam prijatelje i učitelje. Nedostaje mi zajednički odlazak u školu s prijateljima, veliki odmor i šaptanje na satu. U virtualnoj školi jako je teško shvatiti zadatke. Puno je lakše kada ti učiteljica objasni lekciju.

Jedva čekam da se umjesto virtualne Šarene škole vrati moja stara Šarena škola. Nikada nisam mislila da ću ikada reći da mi nedostaje škola, ali kažem: ,,Šarena školo, želim ti se vratiti što prije!''

Maja Lucić, 5.a