Obavijest o nastavku aktivnosti upisa u prvi razred osnovne škole

Autor: Edita Kovačević Orešić, 22. 5. 2020.

U prvi razred osnovne škole upisuju se djeca rođena između 1. travnja 2013. i 31. ožujka 2014. godine kao i djeca kojima su prošle školske godine odgođeni upisi u osnovnu školu ili iz drugih razloga nisu upisana u osnovnu školu, a školski su obveznici.

Iznimno, u prvi razred mogu se upisati djeca rođena poslije 1. travnja 2014. godine, koja će šest godina života navršiti do 31. prosinca 2020. godine. U ovom slučaju roditelj je trebao, najkasnije do 31. ožujka 2020. godine podnijeti zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred i uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika za upis u prvi razred osnovne škole, pisanim putem ili osobno, Upravnom odjelu za obrazovanje, šport i kulturu Brodsko-posavske županije.

Od 11. svibnja 2020. godine nastavljeni su liječnički pregledi djece prije upisa u prvi razred osnovne škole, a ukoliko niste obavili pregled ili već dogovorili termin, za pregled se morate najaviti kod liječnika školske medicine.

Za našu školu preglede obavlja: Irena Jurišić, dr.med.spec.školske medicine

Tel.: 035/ 442 – 403

Radno vrijeme ambulante školske medicine:

Ponedjeljak, srijeda i petak 7.00 – 15.00 h

Utorak i četvrtak 11.00 – 19.00 h

Naručivanje za liječnički pregled obavlja se telefonskim putem i to u vremenu:

Ponedjeljak, srijeda i petak 14.00 do 15.00 h
Utorak i četvrtak 11.00 do 11.45 h, te 18.00 do 19.00 h

Osim liječničkog pregleda u ambulanti školske medicine, prije upisa djeteta u prvi razred osnovne škole, važno je obaviti i utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta koje se provodi u školi kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta koje se provodi u Školi provodi se prema utvrđenom rasporedu, a koji će biti naknadno objavljen na internetskim stranicama škole sukladno uputama za provedbu aktivnosti, a udovoljavajući mjerama zaštite i preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja i Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske.

Napomena: Roditelji su dužni školi dostaviti liječničku potvrdiu o obavljenom pregledu u ambulanti školske medicine, a u iznimnim slučajevima i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta. O potrebi za stručnim mišljenjem tima predškolske ustanove, roditelje će obavijestiti Povjerenstvo škole ukoliko prilikom utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta zaključi da za to postoji potreba.

Molimo roditelje da sve obavijesti o provedbi aktivnosti upisa djece u prvi razred osnovne škole prate na internetskim stranicama škole.

Pedagog:

Denis Blažević