Pomoć ptičicama

Autor: Edita Kovačević Orešić, 13. 1. 2021.

Dolazi zima i bilo bi lijepo da pomognemo našim pticama stanaricama. Pticama je sigurno teško naći hranu kada je vani hladno i kada pada snijeg. Stoga smo odlučili napraviti ukrase koji su ujedino i hrana za ptice.

S razrednicom smo se dogovorili da svatko ponese par stvari: slamke, češere, hranu za ptice i modlice. Od hrane za ptice, sirupa i još pokojih stvari smo napravili čvrstu smjesu koju smo stavljali u modlice. Morali smo čekati nekoliko dana da se smjesa stegne, a dok smo čekali da se stegne, za to smo vrijeme sušili banane, jabuke i naranče. Kada je sve bilo spremno hranu smo počeli ukrašavati. Na oblike od sjemenki smo sa slamkama pravili rupe kroz koje smo provukli vrpcu i zavezali je. Zatim smo na češere i sušeno voće stavljali kikiriki maslac, a kako bi bilo još slađe za naše ptičice na kikiriki maslac smo stavili sjemenke.

Kada smo bili gotovi u dvorištu naše „šarene škole“ smo na drveća objesili svu hranu koju smo pripremili. Nama je bilo jako zabavno i svi smo sretni što smo  mogli ptičicama pružiti pomoć. Nadam se da je pticama njihova poslastica ukusna, a sve ostale pozivam da i oni naprave hranu za ptice i da se zabave sa svojim najbližima.

Iva Terzić, 6.c