Održano županijsko natjecanje iz likovne kulture

Autor: Edita Kovačević Orešić, 17. 4. 2012.

OŠ „Ivana Brlić-Mažuranić“ nadaleko je poznata i kao „šarena škola“. Tradiciju njegovanja likovnog stvaralaštva i jezika započela je dugogodišnja učiteljica likovne kulture Đurđa Vilagoš. Kako je škola poznata po likovnosti, bilo je sasvim opravdano što je mjesto održavanja Županijskog  natjecanja - izložbe radova učenika osnovnih škola Brodsko-posavske županije smješteno baš u „šarenu“ školu. Kroz različite likovne zadatke i tehnike ovo natjecanje održava se preko 10 godina.  Razvijanje uvjerenja i stavova na području likovnog stvaralaštva, vrednovanje sadržaja i ideja, otkrivanje estetičkih vrijednosti u motivu i izvedbi, očuvanje okoliša i baštine; pozitivni odnos prema radu, npr. aktivnost i inicijativnost, samostalnost, suradnja, timski rad; samo su neki od likovnih ciljeva. Različite tehnike rada i motivi svake godine izvuku maksimum od svojih sudionika.

Ovogodišnja tema poticaj za likovne radove bila je „čudesno“ putovanje za učenike od 1. do 4. razreda, a „putujmo Europom“ za učenike od 5. do 8. razreda. Na natječaj su se prijavile 24 škole naše županije s 398 radova, a između njih je odabrano 35 radova koji su predloženi za Državno natjecanje.

Iz naše škole predloženi su radovi učenika: Veronike Rajković i Roka Tonkića iz 6. razreda, te Lucije Ulić iz 8. razreda.

Ovogodišnju izložbu otvorio je ravnatelj Galerije umjetnina grada Slavonskog Broda, gosp. Branimir Pešut. Svečani program izveli su učenici naše škole pod ravnanjem prof. Tajane Novak.

Hvala Vam na odazivu i očekujemo Vas do godine.

rad Lucije Ulić, 8.a

rad Veronike Rajković, 6.c