Oproštaj u 4. razredu

Autor: Ivana Krešić, 1. 7. 2021.

Po čemu ću pamtiti naše četverogodišnje druženje?

Ja sam sada 4.a razred,za dva dana nam završava škola.Učiteljica nam je rekla da izađemo u školsko dvorište te prvo pojedemo sladoled koji nam je kupila.
Nakon što smo zasladili, učiteljica nam je zadala zadatak da napišemo po čemu ćemo pamtiti ova 4 razreda s njom.

Ovo četverogodišnje druženje pamtim po jedenju sladoleda, nastavi u prirodi te kreativnimzadacima naše kreativne učiteljice.Ona nam je zadavala najbolje zadatke.
Naša učiteljica je jako brižna te ima puno osjećaja i zato nam je svima žao rastati se od nje i prijeći u 5.razred.

Mi smo se super družili s našom učiteljicom.Nadam se da će sljedeće godine i 1.razred uživati s učiteljicom te dobivati još kreativnije zadatke.

Antea Miloš, 4.a

Nalazim se u dvorištu naše šarene škole u kojoj ću ubrzo dočekati kraj 4. razreda.
Na satu Hrvatskog jezika dobila sam zadatak napisati po čemu ću posebno pamtiti naše druženje.

Ove 4 godine bile su uzbudljive i nepredvidive. Stekla sam razna neobična i neočekivana iskustva. Mnogo toga će mi ostati u lijepom sjećanju, ali jedan događaj posebno mi se urezao u sjećanje.
Naša učiteljica uvijek nas potiče i uči da usrećujemo druge. Tako smo jedne godine zaValentinovo našu bivšu kuharicu Valentinu, povodom njenog imendana,usrećili muffinima.
Kuharica je bila jako iznenađena i sretna, a muffini su bili ukrašeni crvenim srcima.

Taj događaj uvijek će mi ostati u posebnom sjećanju.

Barbara Franić, 4. a

Bok, ja sam Tia!
Upravo se nalazim na kraju četvrtog razreda, na pragu do petog.
Ove četiri godine pamtit ću po svim našim dobrim i lošim danima, tjednima čak i mjesecima. Nikad neću zaboraviti dan kada smo u 1. razredu išli u Varoš u posjetu Varošanima, kada smo išli u kazalište i kino, kada smo na korzo išli po sladoled i još mnogo toga.

Najradije bih se opet vratila u prvi razred i sve opet proživjela.
To nije moguće jer život ide dalje, ali sve će te uspomene biti u mom srcu.

Tia Lilić, 4.a

Nalazimo se u školskom dvorištu,na toplim dekicama i učiteljica nas je pitala po čemu ćemo pamtiti naše četverogodišnje druženje. Reći ću vam svoje mišljenje.

Ja ću naše četverogodišnje druženje pamtiti po igri ,,Tajni prijatelj". Svatko u razredu bi kupio poklon koji može biti i za djevojčicu i za dječaka. Uzeli bi dva sata nastave. Iz omotnica s panoa na kojim je pisalo naše ime, izvadili bi ime djevojčice ili dječaka iz našeg razreda i ta osoba bi bila naš tajni prijatelj.Dali bi prijatelju naš poklon i slikali se.

Zahvaljujući našoj kreativnoj učiteljici stalno bi se zabavljali i učili kroz igru.
Po ovome ću pamtiti naše četverogodišnje druženje s učiteljicom Ivanom Pitlović.

Veronika Dujić, 4.a

Trenutno se nalazim pod stablom jabuke na ljubičastoj Milka dekici. Dobila sam zadatak, kao i cijeli moj razred da napišem po čemu ću pamtiti naše četverogodišnje druženje.

Naše druženje uvijek ću pamtiti. Svaka nova lekcija bila je novi izazov. A svaka nova ocjena - novi uspon ili pad.
Svaki teži zadatak bio je nova avantura. Sve ću pamtiti, od kako sam upoznala nove prijatelje do posljednjih dana 4. razreda.

Stvari koje ću posebno pamtiti su novi izazovi - od odlaska u Varoš u 1. razredu, ekskurzije u 2.razredu dosvih sladoleda koje sam pojela.

Sigurna sam da su to najljepše godine i nezaboravna vremena.

Lorena Marković, 4.a