Univerzalna športska škola

Autor: Edita Kovačević Orešić, 4. 6. 2012.

5.dan Univerzalne športske škole

„I ja ću se baviti sportom“.

U subotu 26.5.2012. godine održani su 5.dani Univerzalne športske škole u Zagrebu na atletskom stadionu ŠRC Mladosti. Na samoj se manifestaciji okupilo 774 učenika osnovnih škola iz 21 županije.  Kao i prethodnih tako i ove godine manifestaciji su nazočili i aktivno sudjelovali učenici naše škole. Ove godine školu su predstavljali učenici četvrtih razreda i to; Bruno Pernar, Sara Petrik i Andrej Topić kao i njihov voditelj Ivan Holik.

Učenici su imali priliku prikazati usvojena znanja kroz 21 različitu sportsku aktivnost. Bilo je tu rukometa, košarke, nogometa, atletike, hokeja, pola, mnogih zabavnih te štafetnih igara. Manifestaciji su nazočile i brojne poznate osobe te olimpijci kao što su; Ivano Balić, Gordan Kožulj, Zoran Primorac, Andro Knego te Danira Bilić s kojima su se djeca imala priliku slikati na unaprijed određenoj stanici za domor.

Nakon sat i pol vremena dobre zabave svi sudionici manifestacije su se okupili na sredini atletskog terena, a naše sportske veličine svakom su učeniku oko vrata stavili medalju. Naime, svaki učenik koji je nastupio na ovoj manifestaciji je pobjednik, jer cilj nije bio postizanje sportskog rezultata, već zabava i sportsko druženje, što potvrđuje i slogan ovogodišnje manifestacije „I ja ću se baviti sportom“.