EU Code Week

Autor: Edita Kovačević Orešić, 26. 10. 2022.

Ove godine, kao i prethodnih, nizom aktivnosti učenici naše škole obilježili su Europski tjedan programiranja. To je društvena inicijativa koja za cilj ima svima približiti programiranje i digitalnu pismenost na zabavan i zanimljiv način.

Učenje programiranja pomaže djeci ali i nama odraslima da shvatimo svijet oko sebe koji je podložan brzim promjenama i proširimo svoje razumijevanje o načinu na koji funkcionira tehnologija. Programirajući razvijamo vještine i sposobnosti koje nam pomažu istražiti nove ideje i na taj način biti inovativni.

U sklopu izvannastavne aktivnosti učenici 2. i 3. razreda koristeći računalnu aktivnost odigrali su zanimljivu i zabavnu igricu https://g.co/doodle/jmrdxh?ds=cl u kojoj pomoću blokova koda usmjeravaju zeca da pokupi mrkvice koje mu se nađu na putu.

Zaigrali smo i igricu „Run Marco“ gdje smo ponovo koristili blokove naredbi (naprijed, okret, ponavljanje) te tako šetali prašumom. Tom prilikom učenici su pokazali svoj natjecateljski duh takmičeći se tko će doći do više razine.

Učenici 6. razreda kroz online igricu „Compute it“ čitali su i izvršavali naredbe koje im daje računalo te tako pronalazili pravi put do cilja. Koristeći svoje sposobnosti i logičko razmišljanje pokazali su koliko razumiju osnove programiranja. Neki od njih bili su jako uspješni u tome.

S nestrpljenjem očekujemo i idući EU Code Week 2023.

« Svibanj 2024 »